Vista: jest publiczna beta!

Microsoft oficjalnie zaprezentował wczoraj publiczną wersję beta systemu Windows Vista. To pierwsze wydanie testowe następcy Windows XP, do którego dostęp będą mieli nie tylko zarejestrowani testerzy, ale również wszyscy zainteresowani.

Oficjalna nazwa udostępnionego wczoraj wydania to Windows Vista Beta 2 Customer Preview - można je już pobierać ze strony Microsoftu (niezbędne jest do tego zarejestrowanie się w serwisie). Alternatywnym sposobem zaopatrzenia się w wersję beta jest zamówienie płyty DVD.

Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, iż udostępniając publicznie testową wersję Visty liczą na opinie użytkowników - ma to pomóc koncernowi w zdecydowaniu o ostatecznym kształcie systemu. Kolejna wersja testowa systemu Windows Vista - beta 3 - ma zostać udostępniona pod koniec sierpnia, zaś finalne wydanie następcy Windows XP - na początku przyszłego roku.

Warto przypomnieć, że beta 2 została już wcześniej udostępniona zarejestrowanym testerom Microsoftu - recenzję tego wydania znaleźć można w artykule "Vista beta 2 - w Saperze widać wybuchy!".