Vista - ludzie wiedzą lepiej

Przez lata przyzwyczajaliście się najpierw do Longhorna, później do Visty. Ostatnio ją z pewnością oglądaliście, wcześniej słuchaliście o funkcjach, które to pojawiały się w systemie, to z niego wyparowywały. Aby podsumować ten czas postanowiliśmy zerknąć na komentarze, jakie zamieszczaliście pod naszymi materiałami o następcy Windows XP. Okazuje się, że zwykle jesteście doskonale zorientowani w temacie, czasem - mówimy to z lekkim przekąsem - lepiej niż Microsoft. Niekiedy jednak wasza intuicja zaskakuje, a opinie są przenikliwe i głębokie. Sprawdźcie - warto przeczytać.

Vista - ludzie wiedzą lepiej
Windows Vista wzbudza olbrzymie emocje. Kiedy tylko na naszym - albo jakimkolwiek innym - portalu pojawia się materiał na jej temat, natychmiast zaczyna się wielka dyskusja o tym, jaki to ten system jest, jaki nie jest, jaki być powinien i tak dalej. Zwykle rozmowa zjeżdża na temat Linuksa, "który przecież i tak jest lepszy", choć poziom wygłaszających tego rodzaju kwestie bywa różny, a argumenty niekiedy nijak mają się do rzeczywistości.

Zebraliśmy wasze opinie, byście mogli się z nimi zapoznać. Nie poprawialiśmy ich, co najwyżej korygowaliśmy błędy ortograficzne, żeby uczynić komentarze bardziej zrozumiałymi. Zamieszczone ilustracje nie są lub są tylko bardzo luźno związane z tekstami - nie chcieliśmy was przerażać wielkimi "blachami" tekstu bez jednego rysunku.

Grafiki w konkretnym kontekście znajdują się w materiale "Windows Vista RTM - wersja ostateczna czy do poprawki?"

Nazwa

Zaczynamy od elementu najbardziej oczywistego, czyli nazwy systemu operacyjnego. Z nią spotykamy się wcześniej niż z czymkolwiek innym, to ona widnieje na nalepce na komputerze (notebooku) kupowanym w sklepie, to ją widzimy na okładkach pism i w portalach.

Vista - ludzie wiedzą lepiej

Windows Vista 6.0 build 6000

Dwa słowa wyjaśnienia: "vista" pochodzi od łacińskiego "vedere" i oznacza widok, perspektywę, odległy obraz ukazujący się między rzędami budowli. Słowo może być też synonimem wnikliwego spojrzenia w przyszłość, intuicji.

A oto, jak wy na nie patrzycie:

Szwarc&Beger: A może powinien nazywać się: Windows AstalaVista :D.

Andres44: A może Windows Wiśta-Wio?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: