Vista na Maku - nowy Boot Camp

Firma Apple udostępniła nową wersję testową oprogramowania Boot Camp, które pozwala teraz posiadaczom komputera z logo jabłuszka na korzystanie nie tylko z WIndows XP, ale także z najnowszego dziecka koncernu z Redmond - Windows Vista.

O funkcjach wcześniejszych wersji Boot Camp pisaliśmy już wcześniej, między innymi w artykule "Nowy Boot Camp, czyli Windows XP na Maku". Najważniejszą chyba nowością w nowej wersji 1.2 jest wsparcie dla 32-bitowych systemów z rodziny Windows Vista, począwszy od wersji Home Basic, poprzez Home Premium, Business, a kończąc na wersji Ultimate. Poza tym, w komplecie otrzymamy uaktualnione sterowniki do standardowych urządzeń (między innymi: trackpad, kamera iSight, czy modem USB) oraz obsługę nowego urządzenia - pilota Apple Remote.

Poprawiono także sam proces instalacji sterowników oraz uaktualniono dokumentację i pomoc pod systemem Windows.

Użytkownicy, używający wcześniejszej wersji Boot Camp, nie muszą przeinstalowywać całego systemu. Wystarczy uaktualnić oprogramowanie Boot Camp Assistant oraz sterowniki pod systemem Windows.

Niedawno pojawiły się plotki o przesunięciu premiery kolejnej wersji systemu operacyjnego MacOS X 10.5 Leopard właśnie z powodu programu Boot Camp, który to rzekomo Apple chce dostosować do współpracy z Windows Vista. Widać jednak, że wsparcie dla ostatniego systemu giganta z Redmond jest już gotowe, więc jeden problem mniej na drodze Leoparda do premiery. Finalna wersja Boot Camp ujrzy światło dzienne właśnie w systemie MacOS X 10.5.

Więcej informacji.