Vista niekompatybilna z online'owymi grami

Firma WildTangent, która specjalizuje się w produkcji prostych, online'owych gier, poinformowała, że Windows Vista znacząco utrudnia użytkownikom korzystanie z takich rozrywek. System nie jest kompatybilny z wieloma dużymi serwisami z grami - m.in. RealArcade, Yahoo Games czy AOL Games. Co ciekawe, Vista nie współpracuje nawet z MSN, serwisem Microsoftu.

Problemom winne są najprawdopodobniej systemy zabezpieczające Vistę przed szkodliwym kodem. Dodatkowo sprawy nie ułatwiają także mechanizmy, które mają chronić dzieci przed nieodpowiednimi dla nich grami. Zastosowane przez Microsoft mechanizmy w dużej mierze korzystają z szeroko rozpowszechnianego systemu ESRB, który polega na nadawaniu ocen grom. Problem w tym, że większość niewielkich online'owych gier jest co prawda odpowiednia dla dzieci, ale rzadko korzystają one z ocen ESRB.

"Rodzice, które korzystają z dostępnych w Viście mechanizmów kontroli rodzicielskiej mogą przypadkiem zablokować swoim dzieciom dostęp do gier, które nie są dla nich szkodliwe" - czytamy w oświadczeniu WildTangent.

Firma poinformowała również, że od roku współpracuje z twórcami online'owych gier nad tym, by uczynić je kompatybilnymi z Vistą.