Vista również w telefonie?

Microsoft nie próżnuje. Znane z Windows Visty motywy graficzne pojawią się nie tylko w komputerach stacjonarnych i [prawdopodobnie] serwerach, ale również w urządzeniach mobilnych. Telefon z Vistą? Czemu nie!

Windows Mobile 6.0 - następca Windows Mobile 5.0 stosowanego w komputerkach PDA i telefonach - zostanie upodobniony do systemu Windows Vista. Na ekranie urządzeń przenośnych dominować będą turkusy, bardziej-realistyczne-niż-w-rzeczywistości ikony oraz odświeżone ozdobniki w okienkach. Z oczywistych względów zabraknie wodotrysków w rodzaju błyskających pasków postępu i przezroczystych okien dialogowych.

Vista również w telefonie?

Windows Mobile 6.0 w akcji (źródło: MSMobileNews.com)

Windows Mobile 6 ma się pojawić w urządzeniach mobilnych w 2007 roku. Jako ciekawostkę warto podać fakt, iż system zmierza w zupełnie innym kierunku niż Vista - ma być nie tylko mniej wymagający względem procesora, ale (zgodnie z obietnicami) zaoferuje również lepsze zarządzanie pamięcią i pozwoli na większą liczbę uruchomionych równocześnie programów. Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla Office 2007 i aplikacji powiązanych z pakietem.

Jednocześnie Redmond chce, by nowa wersja mobilnej edycji Windows pojawiała się co rok - co pozwalałoby operatorom sieci GSM/UMTS na uzyskanie wysokich dochodów z racji upgrade'u urządzeń do nowych wersji, a użytkownikom umożliwiłoby cieszenie się najnowszymi wynalazkami w dziedzinie łączności bezprzewodowej.