Vista sprzedaje się niesamowicie dobrze

W trakcie konferencji w Izraelu Steve Ballmer został zapytany o sprzedaż systemu Windows Vista. Odrzekł, że następca XP sprzedaje się niesamowicie dobrze i że obecnie pojawia się na niemal 100 procentach nowych komputerów na świecie.

Zgodnie z oświadczeniem Ballmera, Vista ma się pojawiać na 100 procentach nowych maszyn sprzedawanych w sklepach oraz na 45 procentach komputerów kupowanych przez firmy - niektórzy dziennikarze wywnioskowali w związku z tym, że przedsiębiorstwa są jedynymi, które mają wybór między różnymi wersjami Windows.

Prezes Microsoftu jest zadowolony z reakcji rynku i sprzedaży systemu. Przyznał, że kompatybilność aplikacji z Vistą nie była tak wysoka, jak oczekiwaliby użytkownicy, ale sytuacja się zmienia, ponieważ na rynku pojawiają się nowe wersje programów.

Ballmer wygłosił też inną interesującą kwestię. Stwierdził mianowicie, że wraz z premierą następcy XP Redmond dowiedziało się, że dla ludzi mniej istotne jest bezpieczeństwo - chodzi zapewne o UAC, który miał denerwować - a bardziej kompatybilność.