Vista w pudełkach tańsza o połowę

Microsoft złożył zapowiedź obniżki cen pudełkowych wydań systemu Windows Vista. Cięcia cenowe zostaną wprowadzone w 70 krajach świata i mają zbiec się w czasie z udostępnieniem przez producenta pierwszego pakietu poprawek dla Visty.

Amerykanie już wkrótce po niższych cenach będą można nabyć dwa wydania Visty, Ultimate i Home Premium. W Stanach Zjednoczonych Vista Ultimate potanieje z 399 do 319 dolarów, natomiast Vista Home Premium - ze 159 do 129 dolarów. W innych krajach obniżką objęte zostaną także pozostałe wydania systemu. Spadnie też koszt aktualizacji - w przypadku Ultimate, z 259 do 219 USD. Kwoty obniżek będą różne dla różnych krajów - np. w państwach Unii Europejskiej skala obniżek sięgnie 46, a w Indiach - nawet 48 procent.

Vista w pudełkach tańsza o połowę

Nowy cennik Windows Visty w wersji pudełkowej (BOX) w Unii Europejskiej

Na rynkach krajów rozwijających się firma z Redmond zamierza wstrzymać sprzedaż wersji aktualizacyjnych, ograniczając się tylko do pełnych. Powodem tej decyzji jest fakt, iż dla wielu użytkowników w tych regionach nabycie Visty po niższej cenie może być pierwszym przypadkiem, kiedy legalnie weszli w posiadanie Windows. Zamiast wersji "upgrade" dostępne będą Vista Home Premium i Home Basic, sprzedawane po cenach aktualizacji.

Aktualizacja: 03 marca 2008 10:32

Do treści newsa dodano tabelę z nowym cennikiem Visty w państwach Unii Europejskiej.