Vista w styczniu 2007 - potwierdzone

Microsoft potwierdził, że terminy udostępnienia systemu Vista nie zmieniły się i tak, jak było wcześniej zapowiadane, końcowi użytkownicy otrzymają go w styczniu przyszłego roku, natomiast firmy będą mogły kupić go jeszcze w bieżącym roku - w listopadzie.

Informację o dotrzymaniu wcześniejszych obietnic potwierdził Timothy Chen, szef chińskiego oddziału firmy. Trochę kłóci się to z niedawnymi zapowiedziami Kevina Johnsona, wiceprezesa Microsoft Platforms & Services, który powiedział, że "Nie mamy wyznaczonego żadnego konkretnego terminu premiery. Intensywnie pracujemy nad Vistą i udostępnimy ten system gdy tylko uznamy, że jest gotowy" (czytaj więcej w "Vista będzie gotowa, gdy... będzie gotowa").

Jednocześnie zmieniły się plany dotyczące wersji RC (Release Candidate - kandydat do wersji finalnej). Początkowo status RC1, która ma się pojawić na początku września, miał otrzymać build 5520, jednak okazało się że występowały w nim dwa poważne problemy i postanowiono, że sygnaturą RC1 będzie oznaczony późniejsza kompilacja build 5536.