Visteon - filmy i gry w jednym

Amerykańska firma Visteon zaprezentowała przenośny odtwarzacz DVD o nazwie Dockable Entertainment. Urządzenie wyróżnia się na tle setek podobnych produktów tym, że wyposażono je w specjalny slot oraz oprogramowanie, umożliwiające uruchamianie na nim gier na konsolę Game Boy Advance.

Dockable Entertainment

Dockable Entertainment

Odtwarzacz ma również standardowy napęd DVD/CD - umożliwia on odtwarzania filmów, płyt CD-Audio, plików MP3 i WMA oraz przeglądanie zdjęć. Urządzenie wyposażono też w 10,2-calowy kolorowy wyświetlacz. W zestawie z Dockable Entertainment klient otrzymuje również bezprzewodowe słuchawki oraz kontroler do gier.

Slot, umożliwiający podłączenie kartridży z grami na Game Boy Advance umieszczono na tyle wyświetlacza. Urządzenie ma także 3 porty, umożliwiające podłączenie dodatkowych konsoli GBA - dzięki temu 4 osoby mogą prowadzić rozgrywkę w trybie multiplayer.

Odtwarzacz Dockable Entertainment sprzedawany jest w komplecie ze stacją dokującą, umożliwiającą jego wygodne zamontowanie np. w samochodzie. Urządzenie powinno pojawić się na rynku w maju - producent nie podał na razie jego ceny.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.