Vivaldi - przeglądarka od współtwórców Opery

Vivaldi to nazwa świeżej przeglądarki, która nie doczekała się jeszcze stabilnego wydania, ale zapowiada dość obiecująco. Każdy może ją przetestować dzięki wydaniu Snapshot.

Przeglądarka Vivaldi jest tworzona na bazie Chromium, a co rzuca się w oczy, to umieszczenie większej części interfejsu użytkownika po lewej stronie - na górze umieszczono tylko elementy nawigacyjne. Mieszczą się tam takie elementy jak poczta e-mail (jak na razie nie działająca), lista kontaktów, ulubione strony podzielone na kategorie czy też narzędzia badające szybkość połączenia internetowego. Co miłe, interfejs w większej części spolonizowany, jednak wiele elementów pozostaje w domyślnej, angielskiej wersji językowej.

Vivaldi - przeglądarka od współtwórców Opery

Przeglądarka Vivaldi (foto: własne)

Vivaldi dość szybko ładuje nawet bogate w treść strony, nie ma także problemów z odtwarzaniem plików flash czy klipów wideo z YouTube i Dailymotion. Użytkownik otrzymuje sporo ustawionych zakładek, jednak w każdej chwili może edytować je samemu, dodając ulubione witryny i usuwając niepotrzebne. Jak na nowoczesną przeglądarkę przystało, nie brak tu otwierania stron w oddzielnych zakładkach. O możliwościach przeglądarki można przekonać się, pobierając jej najnowsze wydania z naszych stron.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]
  • Brave - przeglądarka otrzymuje portfel kryptowalut

Vivaldi Snapshot 1.0.138.4 dla systemów 32-bit

Vivaldi Snapshot 1.0.138.4 dla systemów 64-bit