Vivendi i Activision łączą się

W ostatnią niedzielę na rynku elektronicznej rozrywki zawrzało. Dwie wielkie firmy, Vivendi oraz Activision, ogłosiły bowiem fuzję. Po sfinalizowaniu umowy narodzi się kolejny gigant branży.

Vivendi Games i Activision stworzą razem koncern Activision Blizzard. Pierwsza z firm, wykładając 10 miliardów dolarów, wejdzie w posiadanie 52% akcji nowego tworu. Wymieniona kwota to w większości wartość samego Vivendi. Za sterami nowego koncernu zasiądą dotychczasowi prezesi obu firm, czyli René Penisson (Vivendi) i Robert Kotick (Activision)

Activision Blizzard stanie się nie tylko prawdziwym gigantem, ale też niezwykle dochodową firmą. Jej szacowane przychody za 2007 rok wyniosą bowiem najprawdopodobniej aż 3,8 miliarda dolarów, co deklasuje rywali związanych stricte z produkcją samych gier.

Także w najbliższej przyszłości firmie nie grożą raczej problemy finansowe. Nowy twór wejdzie bowiem w posiadanie licencji na takie tytuły jak chociażby Call of Duty, Tony Hawk, James Bond, Project Gotham Racing, F.E.A.R czy niezwykle dochodowy World of Warcraft .


Zobacz również