Vivo X Flip coraz bliżej! Galaxy Z Flip 4 będzie miał konkurencję

Już wkrótce możemy zobaczyć premierę nowego flagowca od Vivo.

Vivo X Flip coraz bliżej! Galaxy Z Flip 4 będzie miał konkurencję

Źródło: PCWorld

Rynek składanych smartfonów w Europie jest dość ubogi. Fani nowatorskich rozwiązań technologicznych nie mają zbyt wielkiego wyboru, a najpopularniejszym flagowcem w tym segmencie jest Galaxy Z Flip od Samsunga. Ostatnie branżowe przecieki sugerują jednak, że 2023 rok może przynieść sporo zmian w tym aspekcie, a my zobaczymy premierę wielu nowy smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany.

Jednym z tego typu urządzeń ma być Vivo X Flip, który podobno znajduje się obecnie w fazie rozwoju. Źródłem informacji jest popularny leakster Digital Chat Station, który znany jest z udostępniania zakulisowych informacji na temat nadchodzących premier smartfonów. Oryginalny post pojawił się na chińskim portalu Weibo.

Zobacz również:

Flagowiec ma zostać oparty na jednym z najmocniejszych procesorów marki Qualcomm, czyli Snapdragonie 8 Plus Gen 1. Ten sam chipset został wykorzystany do konstrukcji takich smartfonów, jak Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 czy składana Motorola RAZR 2022. Nowy Vivo będzie więc dorównywał topowym urządzeniom pod kątem wydajności.

Niestety, nie wiemy dokładnie kiedy urządzenie pojawi się na rynku. Kolejna odsłona Samsungów z serii Galaxy Z zadebiutuje prawdopodobnie podczas wakacji, a więc spodziewamy się, że Vivo może chcieć pokazać swojego nowego smartfona wcześniej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: