Vivo X5 Pro - oto naprawdę "rekordowy smartfon"!

Vivo X5 Pro to chiński smartfon, który powinien przypaść do gustu przede wszystkim wielbicielom selfie. To jednak nie jedyny element wyróżniający to urządzenie na tle konkurencji.

Chińska firma BBK produkująca smartfony pod marką Vivo prezentując smartfon X5 Max pokazała, że stać ją na bicie rekordów na rynku mobilnym (urządzenie cechuje niewiarygodnie smukła konstrukcja o grubości wynoszącej zaledwie 4,75 mm). Wraz z nadchodzącym modelem X5 Pro zamierza potwierdzić swoje "rekordowe" możliwości.

Vivo X5 Pro, jak wynika z opublikowanego przez BBK zdjęci, zaoferuje bowiem przedni aparat pozwalający na uzyskiwanie seflie w rekordowej rozdzielczości 32 MP!

Zobacz również:

  • Znamy datę premiery Xiaomi 13 Ultra! Mocarz od Xiaomi zadebiutuje wcześniej niż przewidywaliśmy
Vivo X5 Pro - oto naprawdę "rekordowy smartfon"!

Vivo X5 Pro

Trudno zakładać, że smartfon faktycznie będzie dysponował taką matrycą. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że wykorzystana zostanie technika znana ze smartfona Oppo w wersji Find 7, który dysponując 13-megapikselową matrycą wykonuje szybko 10 zdjęć, a następnie wybiera z nich najlepsze cztery i łączy w jedno zdjęcie o rozdzielczości 50 milionów pikseli.

Aparat "selfie" z takimi możliwościami to jednak nie jedyna niespodzianka, jaką zaoferuje Vivo X5 Pro. Ma bowiem zostać jako pierwszy na świecie wyposażony w port USB typu-C.

Kiedy premiera?

Według chińskiego serwisu Mobile-Dad premiera modelu Vivo X5 Pro została zaplanowana na 7 maja.