Vivo X90 na kolejnych przeciekach! Czy będzie miał szansę z Xiaomi 13 i Galaxy S23?

Nowy flagowiec marki Vivo już wkrótce zadebiutuje na rynku.


Vivo X90 na kolejnych przeciekach! Czy będzie miał szansę z Xiaomi 13 i Galaxy S23?

Źródło: pocket-lint.com

Vivo X90 - Kiedy premiera?

Początek 2023 roku będzie bardzo bogaty w premiery nowych smartfonów. Na rynku zobaczymy nowe urządzenia Samsunga z serii Galaxy S23, flagowego Xiaomi 13 oraz Vivo X90, który może zaskoczyć wielu fanów branży mobile. Smartfon najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w tym roku w Chinach, ale na jego światową premierę będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Vivo X90 i Vivo X90 Pro

Vivo X90 będzie dostępny w dwóch wariantach - podstawowym X90 oraz droższym X90 Pro. Tańszy model zostanie wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 9200 oraz baterię o pojemności 4700 mAh. Jak na chiński smartfon przystało, otrzyma on możliwość szybkiego 120 W ładowania, dzięki któremu pełen poziom baterii uzyskamy w zaledwie kilka minut. Wyświetlacz w podstawowym modelu ma być panelem AMOLED z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz.

Zobacz również:

Vivo X90 zapowiada się interesująco, jednak pod względem wydajności będzie prawdopodobnie odstawał od Xiaomi 13 oraz Galaxy S23 Ultra. Tyczy się to jednak tylko podstawowej wersji, a Vivo X90 otrzyma także wariant oznaczony jako Pro.

Tutaj robi się znacznie ciekawej. Vivo X90 Pro dostanie nie tylko najnowszego Snapdragona 8 Gen 2, ale też znacznie większą matrycę niż w przypadku większości smartfonów. Urządzenie ma również oferować możliwość 10-krotnego zbliżenia optycznego. Taki zestaw gwarantuje, że Vivo X90 Pro będzie jednym z najlepszych smartfonów do fotografii mobilnej. Już poprzedni model był pod tym względem niezwykle udany o czym możecie przeczytać w naszej recenzji Vivo X80.

Wszystko wskazuje na to, że początek przyszłego roku będzie niezwykle ciekawy pod względem premier nowych flagowców. Oprócz, wspomnianych wcześniej, Vivo X90, Galaxy S23 i Xiaomi 13, najprawdopodobniej zobaczymy także debiut OnePlusa 11 oraz nowego składanego smartfona od Google.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: