Vivo Xplay 3S - nie tylko ekran 2K, ale również 4 rdzenie i 3 GB RAM

Chiński smartfon Vivo Xplay 3S to prawdziwa bestia, która pozostawia w tyle rywali nie tylko ze względu na rekordową rozdzielczość ekranu, ale również bardzo "wypasione" podzespoły.

Aby skusić konsumentów rynek smartfonów zachowuje się tak samo jak rynek telewizorów i stawia na ekrany mogące się pochwalić coraz większą rozdzielczością. Świetnym przykładem jest tutaj zapowiedziany jakiś czas temu chiński smartfon Vivo Xplay 3S, który oferował będzie rekordowo gęsty wyświetlacz o rozdzielczości...2560 x 1440 pikseli!

Procesor

Dzięki najnowszym "sieciowym" doniesieniom wiemy już też, że konstruktorzy urządzenia nie zamierzają poprzestać jedynie na "wypasionym" ekranie, ale chcą wyposażyć je w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Dla tych którzy słusznie zauważą, że podobne układy mają flagowe modele czołowych producentów mam jednak istotną informację. O ile bowiem smartfony Samsung Galaxy Note 3, Sony Xperia Z1 i LG G2 zasilane są układami Snapdragon 800 MSM8974, o tyle w przypadku Vivo Xplay 3S ma to być Snapdragon 800 MSM8974AB z układem GPU (Adreno 330) taktowanym zegarem 550 MHz, a nie 450 MHz.

Zobacz również:

  • Redmi Note 11 już są i wyglądają świetnie! Kiedy trafią do Polski?
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 28.10.2021]

Pamięć RAM

Vivo Xplay 3S będzie się mógł pochwalić także 3 GB pamięci RAM, co oznacza, że dorówna pod tym względem dotychczasowemu rekordziście, Samsungowi Galaxy Note 3.

Reszta też ciekawa

Pozostałe kluczowe cechy Vivo Xplay 3S to:

- czytnik linii papilarnych

- USB 3.0

- 4G LTE

- aparat z przysłoną z przysłoną F/1,8

- wbudowany chip audio Hi-Fi

Biorąc pod uwagę oferowane podzespoły, smartfon (a w zasadzie phablet, gdyż będzie dysponował ekranem o przekątnej wynoszącej ok. 5,5 cala) Vivo Xplay 3S można nazwać prawdziwym demonem wydajności, który pozostawia w tyle dostępne obecnie na rynku flagowe modele konkurencji. Ciekawe tylko, ile czasu będzie pracował na baterii...