Vivo Xplay 3S - pierwszy smartfon z ekranem...2K! Czy to ma jednak sens?

Vivo Xplay 3S to smartfon, który zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Czy ta pogoń za pikselami ma jednak sens?

Wraz z iPhone'em 4 Apple wprowadziło na rynek pierwszy ekran Retina, cechujący się w porównaniu do poprzednio wykorzystywanych wyświetlaczy znacznie większą gęstością pikseli, która wynosi 326 pikseli na cal. Oczywiście już wówczs można było być pewnym, że z czasem w tym kierunku podążą inne firmy. Obecnie standardem w smartfonach z najwyższej półki są więc ekrany o oszałamiającej rozdzielczości 1920 na 1080 punktów, które pod względem wspomnianej gęstości pikseli pozostawiają w tyle rozwiązanie Apple. 

Full HD to jednak za mało...

Okazuje się jednak, że Full HD na ekranie o przekątnej 5 cali to za mało. Potwierdza to zapowiedź wprowadzenia na rynek chińskiego smartfona Vivo Xplay 3S, który oferował będzie wyświetlacz o rozdzielczości...2560 x 1440 pikseli!

Vivo Xplay 3S - pierwszy smartfon z ekranem...2K! Czy to ma jednak sens?

Vivo Xplay 3S

Niestety obecnie nie mamy informacji na temat jego przekątnej. Warto jednak zauważyć, że podobne rozwiązanie zaprezentowała jak do tej pory tylko firma LG, której przełomowy ekran ma przekątną 5,5 cala. Jeżeli więc to właśnie on zastosowany zostanie w smartfonie Vivo Xplay 3S, będzie się on mógł pochwalić rekordową gęstością pikseli wynoszącą aż 534 ppi.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]

Vivo Xplay 3S - co jeszcze wiemy?

Obecnie oczekuje się, że Vivo Xplay 3S nie zdąży trafić na rynek jeszcze w tym roku oraz, że będzie wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 SoC.

Czy to ma sens?

Jak widzimy, pogoń za pikselami trwa. Czy ma ona jednak sens? Czy nie dochodzimy tutaj do tak absurdalnej sytuacji, jak w przypadku matryc aparatów fotograficznych, w których bez zmiany rozmiarów upakowywano coraz więcej pikseli? Czy naprawdę, ze względu na możliwości naszego oka, będziemy w stanie dostrzec różnicę wynikającą z dodatkowych punktów na kilkucalowym ekranie? Szczerze w to wątpię martwiąc się jednocześnie o wpływ dodatkowych pikseli na czas pracy na baterii...Sądzę też, że ilość pikseli nie jest najważniejszym parametrem ekranu.

A Wy co sądzicie na ten temat?