Vivo być może pracuje nad smartfonem o grubości ok. 3,8 mm

Smartfon iPhone 6 cechuje niewielka grubość wynosząca zaledwie 6,9 mm. Jeżeli doniesienia na temat nowego rekordowo smukłego smartfona firmy Vivo się potwierdzą, gadżet Apple można będzie nazwać "grubasem".

Wraz z prezentacją ekranu Retina firma Apple rozpoczęła wyścig na piksele. Z czasem okazało się, że pod względem gęstości pikseli ustępuje znacznie pola wielu produktom konkurencji. Kolejnym elementem, którym bardzo się szczyci (zresztą słusznie) jest niewielka grubość iPhone'ów. W przypadku modelu iPhone 6 wynosi ona zaledwie 6,9 mm.

Pod tym względem Apple wciąż pozostawia w tyle czołową konkurencję, której flagowce (Samsung Galaxy S5, LG G3, HTC One M8, Sony Xperia Z3) dysponują znacznie grubszą obudową (no może jedynie Xperia Z3 nawiązuje walkę: jej grubość to 7,3 mm). Warto jednak podkreślić, że są na świecie bardziej smukłe smartfony. Pierwsze miejsce pod tym względem przypada chyba modelowi Gionee Elife S5.1.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Jaki model iPhone'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]
  • Vivo X70 oficjalnie! Są też złe wieści dla chętnych w Polsce

Niewielka grubość tego urządzenia, która wynosi zaledwie 5,1 mm być może jednak wkrótce zostanie przebita. Na Weibo pojawiły się bowiem zdjęcia sugerujące, że firma Vivo pracuje nad smartfonem o grubości wynoszącej ok. 3,8 mm:

Vivo być może pracuje nad smartfonem o grubości ok. 3,8 mm

Widoczny na zdjęciu "grubas" to Apple iPhone 5S o grubości 7,6 mm.

Jeżeli doniesienia te się potwierdzą, ciekawe, co w tak niewielkiej przestrzeni uda się "upakować". Ponadto warto przypomnieć, że dążenie do jak najmniejszej grubości odbiło się negatywnie na wizerunku Apple po tym, jak w Sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o wyginających się iPhone'ach 6 Plus (tzw. afera bendgate)