Vivo być może pracuje nad smartfonem o grubości ok. 3,8 mm

Smartfon iPhone 6 cechuje niewielka grubość wynosząca zaledwie 6,9 mm. Jeżeli doniesienia na temat nowego rekordowo smukłego smartfona firmy Vivo się potwierdzą, gadżet Apple można będzie nazwać "grubasem".

Wraz z prezentacją ekranu Retina firma Apple rozpoczęła wyścig na piksele. Z czasem okazało się, że pod względem gęstości pikseli ustępuje znacznie pola wielu produktom konkurencji. Kolejnym elementem, którym bardzo się szczyci (zresztą słusznie) jest niewielka grubość iPhone'ów. W przypadku modelu iPhone 6 wynosi ona zaledwie 6,9 mm.

Pod tym względem Apple wciąż pozostawia w tyle czołową konkurencję, której flagowce (Samsung Galaxy S5, LG G3, HTC One M8, Sony Xperia Z3) dysponują znacznie grubszą obudową (no może jedynie Xperia Z3 nawiązuje walkę: jej grubość to 7,3 mm). Warto jednak podkreślić, że są na świecie bardziej smukłe smartfony. Pierwsze miejsce pod tym względem przypada chyba modelowi Gionee Elife S5.1.

Niewielka grubość tego urządzenia, która wynosi zaledwie 5,1 mm być może jednak wkrótce zostanie przebita. Na Weibo pojawiły się bowiem zdjęcia sugerujące, że firma Vivo pracuje nad smartfonem o grubości wynoszącej ok. 3,8 mm:

Widoczny na zdjęciu "grubas" to Apple iPhone 5S o grubości 7,6 mm.

Widoczny na zdjęciu "grubas" to Apple iPhone 5S o grubości 7,6 mm.

Jeżeli doniesienia te się potwierdzą, ciekawe, co w tak niewielkiej przestrzeni uda się "upakować". Ponadto warto przypomnieć, że dążenie do jak najmniejszej grubości odbiło się negatywnie na wizerunku Apple po tym, jak w Sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o wyginających się iPhone'ach 6 Plus (tzw. afera bendgate)