VoIP dla Linuksa

Firma Xten, jeden z czołowych producentów oprogramowania i rozwiązań VoIP, udostępnił wreszcie pierwszą wersję testową swojej biblioteki eyeBeam SDK oraz darmowego komunikatora X-Lite dla systemów Linux.

Po udanych wersjach dla systemów Windows, MacOS X oraz Pocket PC nadszedł wreszcie czas na kolejną platformę systemową. Ze strony producenta można pobrać prostą wersję testową komunikatora X-Lite 2.0 dla systemów linux. Więcej technicznych szczegółów można uzyskać na stronie domowej producenta.

Linuksowa wersja oprogramowania X-Lite była testowana na systemach Debian, RedHat Fedora, S.U.S.E. oraz Sun Java Desktop System. Wsparcie i więcej informacji można znaleźć na forum internetowym support.xten.com.

Należy się spodziewać, że w takim razie niedługo pojawi się linuksowa wersja wszechstronnego komunikatora internetowego ineen, o którym pisaliśmy w artykule "ineen - rośnie konkurencja dla Skype'a" {www.pcworld.pl/news/78069.html}. Został on zbudowany z wykorzystaniem właśnie biblioteki eyeBeam SDK firmy Xten uznawanej za jeden z najlepszych produktów VoIP dostępnych obecnie na rynku - zarówno z uwagi na doskonałe parametry dźwięku i obrazu, jak i bazowanie jedynie na otwartych standardach.

Strona domowa Xten


Zobacz również