VoIP na poważnie

Internet Partners rozpoczyna świadczenie usług telefonii internetowej z wykorzystaniem technologii VoIP.

Firma Internet Partners uruchomiła usługi telefonii internetowej (VoIP). Rozmowy międzynarodowe prowadzone przez Internet są przeciętnie tańsze od tradycyjnych nawet do 80%, chociaż jakość połączeń jest niższa od tej, jaką oferują tradycyjne połączenia telefoniczne. Internet Partners zapewnia jednak, iż świadczone przez firmę tego typu usługi charakteryzują się wyższą jakością dzięki wykorzystaniu paneuropejskiej sieci internetowej GTS Ebone do przesyłania pakietów głosowych.

Chętni do korzystania z usług muszą wykupić numer karty TELEKOD. Internet Partners proponuje trzy rodzaje kart o wartości: 49 zł, 199 zł i 999 zł. Aktywacja usługi następuje po dokonaniu wpłaty na konto firmy. Po wykupieniu karty należy zadzwonić pod numer węzła VoIP Internet Partners w Warszawie, korzystając z dowolnego aparatu telefonicznego: telefonów domowego czy komórkowego lub z budki telefonicznej (z wybieraniem tonowym). Po podaniu TELEKODU wystarczy wybrać dowolny numer telefonu za granicę i rozmawiać, aż do wyczerpania wykupionego limitu złotówkowego.

Połączenia z Europą, USA, Australią i Hongkongiem kosztują 99 gr netto za minutę, natomiast z Afryką, Ameryką Łacińską i Azją - 2,99 zł netto za każdą minutę. Do cen należy doliczyć koszt połączenia lokalnego (z węzłem VoIP). Z usług mogą na razie korzystać mieszkańcy Warszawy, ale Internet Partners planuje wkrótce uruchomić ogólnopolski numer dostępowy 0-801.


Zobacz również