Vodafone i Thinkpady przyszłości

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiciela firmy Lenovo, nadchodzące modele Thinkpadów T60 i X60 będą wyposażane w zintegrowane moduły współpracujące z sieciami UMTS. Pozwoli to wykorzystać w nich technologię High Speed Downlink Packet Access o maksymalnej przepustowości 14,4 Mb/s, kiedy tylko ta na większą skalę pojawi się na rynku.

W każdym nowym Thinkpadzie instalowany jest pakiet, umożliwiający łatwe decydowanie o trybie pracy w sieciach, do których maszyna ma dostęp (więcej o wspomnianych modelach w tekście "Lenovo: Damy Wam 11 godzin pracy na bateriach!"). W kolejnych wersjach będzie on poprawnie obsługiwał również połączenia UMTS.

Aby wszystko przebiegło bez zgrzytów, korporacja rozpoczęła współpracę z Vodafone - już wkrótce użytkownicy (na początku głównie klienci biznesowi) będą mogli przekonać się, jak nowe Thinkpady radzą sobie w sieciach trzeciej generacji.

Zobacz również:

Warto wspomnieć, że technologia HSDPA na szeroką skalę wykorzystywana jest w Japonii od listopada 2005 roku - patrz też artykuł: "10 megabitów w telefonie?".