Voice Access - smartfon z Androidem staje się bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych

Po dwóch latach testów usługa Voice Access od Google ostatecznie trafia do sklepu Google Play, skąd może pobrać ją każdy. Zadaniem aplikacji jest obsługa smartfonu wyłącznie za pomocą komend głosowych, bez używania rąk, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku osób niepełnosprawnych.

Voice Access

Zrobienie zdjęcia czy wysłanie wiadomości ze smartfonu z Androidem tylko za pomocą komendy głosowej może okazać się bardzo pomocne dla osób, które ze względu na ograniczenia sprawności ruchowej muszą się z takimi czynnościami sporo namęczyć. Z pomocą przychodzi Voice Access, czyli rozwiązanie opracowane przez Google z myślą o osobach niepełnosprawnych, które chciałyby swobodnie korzystać z nowych technologii.

Voice Access za sprawą głębokiej integracji z Androidem działa już na etapie nawigacji po aplikacjach. Pozwala wydawać polecenia typu “przejdź w prawo”, “otwórz”, “wróć do ekranu głównego”. Oczywiście współpracuje też z Asystentem Google. Na razie współpracuje wyłącznie z językiem angielskim, ale wsparcie dla kolejnych ma się pojawić w najbliższym czasie.