Voice Chat w World of Warcraft

Po prawie trzech latach od premiery World of Warcraft Blizzard zdecydował się na dodanie do gry tzw. Voice Chatu. Jest on dostępny już od dziś wraz z najnowszym patchem.

Patch z Voice Chatem działa już od dziś. Wcześniej gracze także mogli komunikować się głosowo, jednak potrzebny był do tego osobny program np. popularny TeamSpeak. Teraz w uaktualnieniu 2.2.0 taki system oficjalnie zawitał do świata World of Warcraft.

Gracze, którzy chcą wypróbować możliwości nowego "gadżetu" muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Na razie bowiem Voice Chat jest w większości wyłączony. Nie na wszystkich serwerach da się go aktualnie uruchomić. Stanie się to możliwe później, kiedy Blizzard upewni się, że ich nowa zabawka nie posiada znaczących bugów.

Za pomocą Voice Chatu będą się mogły komunikować osoby będące na danym kanale. Jeśli ktoś dołączy do paru kanałów, wciąż będzie mógł porozumiewać się głosowo tylko na jednym z nich. Wraz z Voice Chatem dostępne będą nowe ustawienia dźwięku. Regulacja głośności rozmówców i własnego mikrofonu, a także możliwość ściszania innych dźwięków gry tylko w momencie kiedy ktoś się odezwie.