Voice of Life: Samsung zadba o prawidłowy rozwój wcześniaków

Voice of Life to aplikacja, która pozwoli wcześniakom usłyszeć bicie serca matki oraz jej głos. To szalenie istotne dla ich prawidłowego rozwoju.

Naukowcy są zgodni co do tego, że bicie serca matki oraz jej głos pomagają w prawidłowym rozwoju mózgu niemowląt. Niestety wcześniaki w dużej części pozbawiane są tego bodźca. Na szczęście w ramach globalnej kampanii Launching People Samsung pracuje nad rozwiązaniem, które pomoże maluszkom walczącym o życie w inkubatorach. Nosi ono nazwę "Voice of Life" i stanowi system, który przy wykorzystaniu zainstalowanej na smartfonie aplikacji o tej nazwie oraz umieszczonego w inkubatorze głośnika zapewnia, że matka znajdująca się poza szpitalem może w każdej chwili przesłać dziecku uspokajający dźwięk w postaci bicia swojego serca oraz głosu. Wcześniej poddawany jest on odpowiedniej obróbce polegającej na usunięciu wysokich częstotliwości, które nie docierają do uszu dziecka znajdującego się w łonie matki.

Patrząc na powyższy film wydaje się, że zapewnienie lepszej opieki wcześniakom nie powinno być zbytnio kosztowne ponieważ "Voice of Life" nie wymaga zastosowania jakiegoś bardzo skomplikowanego sprzętu. Niestety Samsung nie zdradził, kiedy rozwiązanie to zostanie udostępnione.

Samsung dba o wzrok

Przy tej okazji warto przypomnieć, że to już druga prozdrowotna inicjatywa Samsunga w ostatnich dniach. Kilka dni temu miałem bowiem okazję pisać o aplikacji Samsung Safety Screen dbającej o wzrok dzieci bawiących się smartfonem/tabletem.