Voip w praktyce

Połączenia telefoniczne przez Internet to przede wszystkim mniejsze koszty. Są idealnym rozwiązaniem na przykład dla osób dzwoniących za granicę. Przygotowaliśmy poradnik pokazujący, jak w praktyce korzystać z dostępnych usług VoIP


Usługi oparte na technologii VoIP pozwalają znacznie obniżyć koszty połączeń telefonicznych, a czasami nawet uniknąć ich całkowicie - to główna zaleta telefonii internetowej. Można z niej korzystać za pomocą komputera bądź urządzeń dedykowanych. Laptopy wyposażone w mikrofony i głośniki, czy pecety wyposażone w słuchawki nie są jednak wygodne w użytkowaniu.

Aby użytkownik był cały czas dostępny muszą nieustannie działać, a przecież zużywają sporo prądu i hałasują. Jeżeli zdecydowałeś się na VoIP pomyśl o zakupie dedykowanego telefonu bądź tak zwanej bramki, do której można podłączyć tradycyjny aparat telefoniczny. Minusem tego typu połączeń jest również czasami słaba jakość połączenia.

Przygotowaliśmy praktyczny przegląd dostęnych usług VoIP. Prezentujemy, jak z nich korzystać i dzwonić za darmo lub prawie za darmo za granicę, na telefony stacjonarne i komórkowe. Wszystko krok po kroku.

Rozmowy prawie za darmo

Serwisy Zajfon czy Reklamofon.pl umożliwiają darmowe połączenia po obejrzeniu zestawu reklam. Umożliwiają również bezpłatne wysyłanie SMS-ów. Im więcej reklam zobaczysz tym dłużej będziesz mógł rozmawiać. Oglądanie wymaga uwagi - co pewien czas na ekranie pojawia się przycisk, który należy kliknąć, Jeżeli nie zdążysz cała operację musisz zaczynać od nowa. Jak z nich korzystać pokazemy na przykładzie serwisu Zajfon.

1. Otwórz w przeglądarce serwis www.zajfon.pl Zaznaczając odpowiednie pola, określ w oknie powitalnym swoją płeć oraz wiek - na tej podstawie zostaną dobrane reklamy. Kliknij przycisk Kliknij i Dzwoń.

Voip w praktyce

Jeżeli nie zdążysz kliknąć, połączenie zostanie przerwane

2. Kliknij Allow na banerze, by wyrazić zgodę na używanie mikrofonu. Wybierz numer telefonu. Jeżeli w trakcie rozmowy, na banerze reklamowym pojawi się komunikat kliknij TUTaj 10s kliknij go, by przedłużyć rozmowę o kolejne, bezpłatne 10 sekund.

Jeżeli nie zdążysz, rozmowa zostanie przerwana. Aby wykonać połączenie na telefon komórkowy najpierw musisz obejrzeć zestaw reklam i dopiero później wykorzystać zgromadzone za ich oglądanie sekundy. Kliknij Start


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: