Volition stworzy trylogię Insane Guillerma del Toro

THQ podało nieco więcej informacji na temat gry Insane w trakcie imprezy Spike VGA w miniony weekend. Sławny reżyser ma współpracować ze studiem THQ Volition przy produkcji 3 gier z serii Insane.

Pierwsza część trylogii ukarze się w 2013 roku. Reżyser chce stworzyć w grze świat, w którym każde działanie gracza będzie skłaniało go do zastanowienia się nad swoim poczuciem moralności i rzeczywistości.

THQ i del Toro obiecali również, że stworzony przez nich świat będzie zachwycał grafiką. Sposób opowiadania historii ma natomiast wyznaczać nowe wzorce dla twórców fabuł w grach komputerowych.

del Toro, jako zewnętrzny dyrektor kreatywny, będzie współpracował z wiceprezesem Core Games z THQ Dannym Bilsonem, scenarzystą Paulem DeMeo, a samo wykonanie gry powierzono Volition. THQ i del Torol planują współpracę nad potencjalnymi projektami transmedialnymi związanymi z serią Insane. THQ ma wszelkie prawa do gier, a del Toro prawa do przyszłych filmów.

Gra ma być horrorem w klimatach powieści Lovercrafta. Z pod ręki del Toro wyszły horrory takie jak Kręgosłup diabła i Mutant. Jego największe sukcesy Hellboy oraz Labirynt Fauna również nie były pozbawione elementów grozy.

Insane będzie dostępne na PC, PS3 i Xboxa 360.