Voltage - nadchodzą nowe, futurystyczne wyścigi

Dobra wiadomość dla fanów ścigania się w klimatach świata przyszłości. Firma Lexicon Entertainment ogłosiła, iż rozpoczyna prace nad grą Voltage. Wraz z zapowiedzią, w sieci, pojawiły się także pierwsze screeny przedstawiające produkcję. Trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo smakowicie...

Voltage to wyścigi umiejscowione w odległej przyszłości, w 3005 roku. Co ciekawe, w grze pojawiać się będą także elementy strategii czasu rzeczywistego.

Użytkownicy będą mogli ścigać się na różnych planetach układu słonecznego - Ziemi, Marsie, Wenus, Jowiszu czy Saturnie. Głównym celem zabawy będzie oczywiście zdobycie tytułu najlepszego kierowcy.

Wyścigi mają być bardzo dynamiczne. Na każdej z 15 dostępnych tras umiejscowione będą różnego rodzaju "pomoce" w postaci chociażby teleportów czy dopalaczy.

Zawodnik podczas wyścigu będzie musiał skupić się na omijaniu pułapek i szukaniu wszelkiego rodzaju skrótów, które przybliżą go do zwycięstwa. Wiadomo, że wszystkie pojazdy dostępne w grze będą miały napęd antygrawitacyjny. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji trzy modyfikacje silnika, umożliwiające zwiększenie jego wydajności w zależności od sytuacji.

Voltage oprócz trybu mistrzostw i arcade ma umożliwiać także rozgrywkę wieloosobową. Tytuł trafi na rynek prawdopodobnie na jesień przyszłego roku. Producent zapowiada, że Voltage pojawi się na PC, 360 i PlayStation 3.