Volvo z 2x szybszym systemem inforozrywki. Kiedy zadebiutuje?

Volvo nawiązało bliską współpracę z Qualcommem. Jej owocem będzie nowoczesny system inforozrywki oparty na Androidzie, który ma być dwukrotnie szybszy od aktualnie stosowanego.

Volvo od kilku lat intensywnie inwestuje w rozwój systemów inforozrywki. Producent ten już jakiś czas temu stał jako pierwszy wykorzystał zupełnie nową platformę Android Automotive zintegrowaną z Mapami Google oraz Asystentem Google. Oprogramowanie to stopniowo pojawia się w kolejnych modelach Volvo, ale to nie koniec rewolucji.

Android Automotive w Volvo
Źródło: vovlocars.com

Android Automotive w Volvo

Źródło: vovlocars.com

Zapowiedziano właśnie, że nowe modele samochodów Volvo od elektrycznego Polestar 3 otrzymają zupełnie nowe podzespoły odpowiedzialne za obsługę Androida Automotive. Do samochodów trafi platforma Snapdragon Cockpit od firmy Qualocmm, która ma dwukrotnie przyśpieszyć działanie systemu inforozrywki.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S23 w końcu nie potraktuje Polski gorzej. Qualcomm świętuje zwycięstwo

Zastosowanie platformy Qualcomm Snapdragon Cockpit umożliwi korzystanie ze sztucznej inteligencji oraz przetwarzanie danych przy niskim zużyciu energii. Volvo chwali się również możliwością wprowadzania automatycznych aktualizacji OTA, które będą w stanie aktywować nowe funkcje systemu inforozrywki.

Aktualnie nie wiemy kiedy dokładnie z linii produkcyjnej zjadą pierwsze samochody z nowym rozwiązaniem firmy Qualcomm.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: