Vongo - filmy za 10 USD miesięcznie

Amerykański koncern Starz Entertainment zamierza uruchomić internetowy serwis filmowy o nazwie Vongo. Osoby, które zdecydują się na korzystanie z niego, za niecałe 10 USD miesięcznie uzyskają nielimitowany dostęp do zbioru ponad 1000 różnych filmów.

Wśród dostępnych w serwisie plików znajdą się zarówno pełnometrażowe produkcje, jak i seriale telewizyjne oraz krótkie klipy wideo. Wiadomo już, że będzie je można oglądać jedynie na komputerach wyposażonych w system Windows oraz urządzeniach przenośnych wykorzystujących oprogramowanie Media Center Microsoftu.

Na uruchomienie serwisu trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy - wystartuje on równocześnie z przygotowywanym właśnie przez Starz nowym płatnym kanałem filmowym. Przedstawiciele firmy nie wykluczają, że serwis w okrojonej postaci (tzn. z mniejszą liczbą filmów i ograniczonymi możliwościami ich pobierania) ruszy kilka tygodni wcześniej - z nieoficjalnych informacji wynika, że na początku będzie można pobierać z niego filmy płacąc za każdy z nich po 3,99 USD. Dopiero wraz z premierą kanału filmowego klientom zaoferowana zostanie możliwość wykupienia abonamentu.

Szczegółowe informacje na temat serwisu Vongo udostępnione zostaną podczas styczniowych targów Consumer Electronics Show.