Voq - Smartphone od Sierra Wireless

Sierra Wireless dołączyła do grona firm oferujących urządzenia typu Smartphone przedstawiając telefon komórkowy o nazwie Voq. Pracuje on pod kontrolą systemu Microsoft Smartphone 2003.

Voq - Smartphone od Sierra Wireless

Urządzenie ma dwie klawiatury: tradycyjną, stosowaną w telefonach komórkowych, oraz komputerową, do której dostęp uzyskujemy po otwarciu specjalnej klapki. Telefon ważący 135 gramów ma wymiary 133 x 57 x 22 mm i posiada wbudowany kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala. Oferuje on rozdzielczość 176 x 220 pikseli.

Voq - Smartphone od Sierra Wireless

Procesor zastosowany w Voq'u to Intel XScale PXA262 o częstotliwości 200 MHz. Dostępna ilość pamięci ROM to 48 MB. Ilość pamięci RAM wynosi 32 MB. Telefon posiada trzy zakresy pracy: (900, 1800 oraz 1900 MHz) i jest wyposażony w funkcję przesyłania danych GPRS. Tak jak we wszystkich urządzeniach typu Smartphone, tak i tutaj mamy dostęp do szeregu narzędzi dodatkowych: personalnego asystenta, opcji przesyłania danych i głosu oraz dodatkowo modułu poczty elektronicznej. Cenę Voqa przewiduje się na ok. 300 - 400 USD, a wprowadzenie na rynek na połowę przyszłego roku.

Więcej informacji: http://www.sierrawireless.com