Vorwerk ostrzega przed ryzykiem oparzenia. Chodzi o Thermomixa [25.08.2022]

Podstawowe wyposażenie wielu polskich kuchni – Thermomix. Jeśli jesteś jednym z jego posiadaczy, koniecznie sprawdź, przed czym ostrzega producent. Chodzi o jeden z popularnych modeli.

Fot. Vorwerk

Producent Thermomixa, marka Vorwerk, poinformowała, że odnotowano kilka przypadków wystąpienia problemu podczas korzystania z Thermomixa. Jak się okazuje, podczas użytkowania modelu TM6 można się… oparzyć.

Standardowa miarka urządzenia Thermomix TM6 jest zaprojektowana tak, aby podczas gotowania lub duszenia, z naczynia miksującego przy jej krawędziach mogła uchodzić dostateczna ilość pary. Jednak podczas gotowania i korzystania z określonych przepisów składniki mogą się unieść, zagęścić i uniemożliwić uchodzenie pary. W rezultacie, w bardzo rzadkich przypadkach, w naczyniu miksującym może wytworzyć się zwiększone ciśnienie powodujące nagły i niekontrolowany wyciek gotowanych składników, co może być w pojedynczych przypadkach przyczyną oparzeń

– przestrzega Vorwerk.

Jak podkreślono, ryzyko jest większe i prawdopodobieństwo wycieku gotowanych składników rośnie, jeśli przekroczymy maksymalny dopuszczalny poziom napełnienia naczynia miksującego. Co ważne, problem ten dotyczy również urządzeń poprzednich generacji, jeśli łączymy je z dopasowaną do pokrywy miarką TM6.

Zobacz również:

  • Producent Thermomixa przygotował nowość. Tym razem chodzi o sprzątanie
  • Thermomix - dlaczego sprzęt za prawie 6 tysięcy wywołuje tyle emocji? Podpowiadam, co kupić w zamian
Vorwerk ostrzega przed ryzykiem oparzenia. Chodzi o Thermomixa [25.08.2022]

Fot. Pexels/Andrea Piacquadio

Tak można bezpiecznie korzystać z Thermomixa TM6

Jak bezpiecznie korzystać z Thermomixa? Producent zaleca, by – jeśli postanowimy gotować lub dusić potrawę w temperaturze minimum 95 st. C – zamiast miarki od modelu TM6 użyć koszyczka. Ma to znaczenie z tego względu, że miarka przylega szczelnie do pokrywy, gdy tymczasem koszyczek leży na górze naczynia luźno i bez problemu przepuszcza parę. Jednocześnie on również zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia.

Producent zapewnił też, że przepisy zgromadzone na platformie Cookidoo zostały już dostosowane tak, by informacja o prawidłowym użytkowaniu Thermomixa dotarła do jak największej liczby użytkowników. O stosowne informacje zaktualizowano też oprogramowanie modelu TM6.

Jak kupić Thermomix?

Thermomixa nie kupisz w elektromarketach. Jedyny sposób to umówienie się na spotkanie z przedstawicielem handlowym Vorwerk. Prezentacja może odbyć się u ciebie lub wirtualnie. Poniżej kilka wskazówek, jak to zrobić.

  1. Wejdź na stronę Vorwerk i wypełnij formularz, by zamówić prezentację sprzętu.
  2. Podczas prezentacji możesz poznać wszystkie funkcje urządzenia.
  3. Jeśli zdecydujesz się na zakup, możesz dokonać go u przedstawiciela handlowego.

Sprawdź też: Urządzenie znanej marki jest teraz dostępne w Biedronce


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: