VuPoint - aparat dla szpiega

Jeżeli potrzebujesz aparatu fotograficznego rodem z filmów o agencie 007, możesz skorzystać z oferty firmy VuPoint. Co ciekawe, oferowana przez nią "szpiegowska cyfrówka" nie jest przesadnie droga - kosztuje 20 USD!

VuPoint  - aparat dla szpiega

VuPoint DC-MB30F-VP

Aparat o nazwie VuPoint DC-MB30F-VP do złudzenia przypomina swoim wyglądem zapalniczkę. Jego wymiary to 58 x 41 x 15 mm, zaś waga - 60 g.

"Cyfrówka" dysponuje 0,3-megapikselową matrycą CMOS, pozwalającą na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli). Zastosowany obiektyw charakteryzuje się jasnością F2,8; urządzenie nie oferuje zoomu optycznego i cyfrowego.

Wykonane zdjęcia - w formacie JPEG - można przechowywać w wewnętrznej pamięci o pojemności 64 MB. Aparat wyposażony jest również w funkcję Self-Timer (10 s), funkcję zdjęć seryjnych (3 zdjęcia), wizjer oraz baterię wielokrotnego ładowania. Do komunikacji z komputerem używa złącza USB 1.1 i jest kompatybilny z systemami Windows 98SE, 2000, ME i XP.

Oczywiście, sam pomysł umieszczenia aparatu fotograficznego w zapalniczce nie jest nowy. Nowa jest za to niska cena tego typu urządzeń umożliwiająca praktycznie każdemu na zabawę w Jamesa Bonda.

Więcej informacji znaleźć można na stronie VuPoint.