Vuze 4.5 - nowy system, nowe możliwości

Jest już Vuze 4.5, reklamowany przez producenta jako najmocniejszy klient sieci BitTorrent na świecie. Czy jest taki w istocie? Na pewno zwycięża, jeśli chodzi o ilość urządzeń i systemów, z którymi współpracuje.

Vuze 4.5 - nowy system, nowe możliwości

Vuze 4.5

W najnowszej odsłonie Vuze, do listy obsługiwanych urządzeń oprócz Playstation 3, PSP, Xboxa 360, iPada, iPhone’a i innych, dołączyły też telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android. To zrozumiałe posunięcie, zwłaszcza, że do Androida należy już ponad 10% brytyjskiego rynku smartfonów, a w drugim kwartale 2010 r. w USA co trzecie nowo sprzedane urządzenie tego typu miało na pokładzie system Google'a.

Współpraca z powyższymi urządzeniami polega na prostym transferze danych z komputera. Vuze (dawniej: Azureus) jest w stanie transkodować pliki multimedialne do formatów rozpoznawanych przez wybrane urządzenia. Można użyć do tego specjalnego menedżera plików z popularną metodą "przeciągnij-upuść". Nie znaczy to, że program działa na wszystkich tych urządzeniach. Program zainstalować można na komputerach z systemem Windows, Linux i Mac OS X.

Zobacz również:

  • OnePlus 11 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [08.12.2022]

Od wersji 4.1 Vuze traci na wadze i niektórych zbędnych funkcjach. Zdaniem autorów, najważniejsza jest prędkość i wygoda użytkownika. Atutem programu są nadal szczegółowe statystyki i duże możliwości konfiguracji.

Pobierz: Vuze 4.5.0.2