W 2023 roku kupię nowy telewizor i pewnie będzie to TCL. Dlaczego?

Jednym z moich planów na ten rok jest zakup nowego telewizora. Od dłuższego czasu sprawdzam oferty, porównuję modele i w miarę możliwości testuję różne rozwiązania. W którą stronę jednak bym nie spojrzał, zwycięzcą w tej batalii wydaje się być jedna marka.

fot. TCL

TCL od lat jest jedną z tych firm, które łączą w swoich produktach wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Miałem okazję testować już telewizory tej marki i wrażenia zawsze były pozytywne. W najbliższym czasie planuję zakup nowego telewizora i tak kolejny raz TCL wysuwa się na prowadzenie ze względu na nowości, jakie właśnie ogłosił.

W ubiegłym roku miałem okazję spędzić sporo czasu z modelem TCL 55C635 i byłem zachwycony tym, jaką jakość można uzyskać w tak niskiej cenie. Aktualnie ten 55-calowy telewizor można kupić na niespełna 2500 zł a ciekawych rozwiązań ma w sobie co niemiara. O szczegółach możecie przeczytać w naszej recenzji.

Zobacz również:

Podczas konferencji TCL na targach CES 2023 dowiedzieliśmy się, że czas na nowe. Nowe serie telewizorów otrzymają oznaczenie Q oraz S. W ramach tych linii dostaniemy łącznie 6 modeli.

Zacznijmy od flagowego modelu, czyli TCL QM8. Jest to telewizor 4K Mini LED, który w połączeniu z kropkami kwantowymi i technologią HighBright Ultra z ponad 2300 strefami lokalnego przyciemniania ma zapewnić kontrast, który będzie mógł śmiało rywalizować z panelami OLED. Co więcej, będzie on także wyposażony w funkcję Game Accelerator 240, która zapewni 240 Hz VRR w grach. Dzięki zmniejszeniu rozdzielczości pionowej będzie można uzyskać efekt porównywalny z gamingowymi monitorami o częstotliwości odświeżania 240 Hz. Telewizor będzie także wyposażony w Wi-Fi 6 oraz potężny wbudowany soundbar zapewniający jeszcze lepsze doznania dźwiękowe. Telewizory będą dostępne w rozmiarach od 65 do 98 cali.

Kolejną propozycją od TCL jest model Q7. Jest to telewizor QLED 4K z panelem podświetlanym HighBright Ultra i lokalnym przyciemnianiem Full Array "Pro". Producent zapewnia, że możemy liczyć na pięć razy więcej stref przyciemniania niż w przypadku modeli QLED z 2022 roku. W przypadku tego modelu także mamy do czynienia z funkcją Game Accelerator 240. Będą dostępne w dwóch rozmiarach - 50 i 75 cali.

W serii Q czeka nas także model Q6. Jest on wyposażony w panel QLED 4K, który charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Będzie mógł także korzystać z technologii Game Accelerator 120.

Poza serią Q otrzymamy także modele z linii S. Będą to podstawowe telewizory od TCL. S3 zaoferuje doświadczenia w 720p, S2 będzie przystępną cenowo opcją z FullHD, natomiast S1 ma być najtańszym w rodzinie TCL telewizorem QLED 4K z HDR.

Warto także wspomnieć, że marka TCL została nagrodzona podczas targów CES za "osiągnięcia technologiczne mające realny wpływ na rozwój technologii wyświetlania obrazu". Nagrodę Display Technology Innovation Gold otrzymał telewizor TCL 4K Mini LED TV C845, a nagrodę Eye Protection Innovation of the Year – tablet TCL NXTPAPER 12 Pro.