W Chinach wstrzymano sprzedaż Oculus Rift

Od dziś na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej została wstrzymana sprzedaż zestawu do VR - Oculus Rift. Tym razem powodem nie jest zakaz władz, ale pazerność nabywających.

Sprzedaż zestawu w Kraju Środka rozpoczęła się całkiem niedawno i szła jak świeże bułeczki. Był jednak pewien warunek ich nabycia - Oculus Rift dostarczano tylko i wyłącznie deweloperom wraz z narzędziami do tworzenia współpracujących z okularami aplikacji i nie był on przeznaczony dla przeciętnego użytkownika. Jednak nie przeszkadzało to nabywającym deweloperom odsprzedawać swoich egzemplarzy - oczywiście ze znacznym zyskiem. Skala procederu była tak wielka, że aż zmusiła Oculus do wstrzymania sprzedaży.

W Chinach wstrzymano sprzedaż Oculus Rift

Deweloperzy Kraju Środka będą mogli zamawiać Oculus ponownie dopiero od października. Do tego czasu zostaną opracowane metody zapobiegania dalszej dystrybucji. Producent chce być pewien, że nabywca nie sprzeda okularów wraz z narzędziami dalej. A tak przy okazji - cena zestawu deweloperskiego dla Chin wynosiła 350 dolarów, czyli ok. 1100 złotych.