W Cisco szykują się duże zwolnienia

Cisco jest jednym z gigantów IT, zatrudniającym prawie 75 tysięcy osób na całym świecie. W ramach planowanej restrukturyzacji szykuje się spora redukcja personelu.

Obejmie ona ok. 8% zatrudnionych, bowiem do zwolnienia ma zostać wyznaczonych 6 tysięcy pracowników. Mimo zanotowania niewielkiego wzrostu przychodów w ostatnim kwartale, zwolnienie wspomnianej ilości osób pozwoli na zaoszczędzenie przez rok dodatkowych 700 milionów dolarów (ponad 2,1 miliarda złotych). John Chambers, szef Cisco, powiedział w wywiadzie, że to ostatnie tego typu redukcje. W planach na dalsze lata znajduje się przekwalifikowanie pracowników na zbędnych etatach pod kątem bieżących potrzeb. Nadto pojawią się nowe miejsca pracy.

John Chambers

John Chambers

Chambers zapowiada, że kolejne lata przyniosą brak rąk do pracy w takich sektorach jak centra danych, oprogramowanie, obsługa chmur, a także bezpieczeństwo IT. W związku z tym firma będzie zainteresowana ludźmi posiadającymi niezbędne umiejętności do pracy w wymienionych dziedzinach. Wskazał też Chiny, Brazylię, Meksyk, Indie i Rosję jako kraje, w których Cisco ma zamiar rozszerzać swoją działalność w najbliższym czasie.