W-Fi od T-Mobile w kolejnych pociągach PKP Intercity już działa

W niektórych pociągach PKP Intercity działa już sieć Wi-Fi. Dostarczeniem oprzyrządowania potrzebnego do uruchomienia takich instalacji zajmuje się T-Mobile. Operator poinformował właśnie o uruchomieniu routerów w wagonach na kolejnych trasach.

Współpraca PKP Intercity i T-Mobile ogłaszana była już wiele miesięcy temu. Na jej mocy w czerwcu na tory wyjechały pierwsze pociągi wyposażone w routery umożliwiające klientom bezpłatny dostęp do sieci. HotSpot T-Mobile pozwala pasażerom na korzystanie z internetu z prędkością 1,5 megabita na sekundę. W pierwszej kolejności we własne routery wyposażone zostały pociągi PKP Intercity na trasach do Katowic, Krakowa, Poznania i Trójmiasta.

Teraz przyszła pora na kolejna turę routerów. W poniedziałek T-Mobile uruchomił routery w pociągach ekspresowych o nazwach m.in. Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok, dzięki czemu pociągi z Wi-Fi jeżdżą teraz na trasach z Warszawy do Bielsko-Białej, Katowic, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta.

Jak na razie Wi-Fi w ramach usług HotSpot T-Mobile uruchomionej w pociągach PKP Intercity jest bezpłatne, ale niewykluczone, że w przyszłości operator ograniczny do nich dostęp lub wprowadzi opłaty za korzystanie z sieci. Jak na razie jednak obie firmy są zadowolone z popularności tego rozwiązania i nie zapowiadają zmian.

Zainteresowanie usługą Wi-Fi w pociągach jest duże i korzysta z tego rozwiązania juz 1500 osób dziennie, gdzie miesiąc wcześniej było to zaledwie 500 osób. Pełna lista pociągów, które wyposażone zostały w routery znajduje się tutaj.