W Google Play kupimy już nie tylko aplikacje, ale także ebooki

Google w końcu zaczyna dostrzegać polski rynek. Do oferty sklepu Play trafiły dziś ebooki. Książki będzie można zakupić za pomocą przeglądarki internetowej lub prosto ze sklepu z poziomu urządzeń mobilnych. Czytać je można natomiast za pomocą dedykowanej aplikacji.

Dwa dni temu przeglądarkowa wersja sklepu Google Play została zupełnie zmieniona, aby zachować spójność z wyglądem sklepu na urządzeniach mobilnych. To jednak nie koniec nowości. W końcu po długich oczekiwaniach za pomocą sklepu, czy to na urządzeniach mobilnych, czy to za pomocą przeglądarki, będzie można kupić coś więcej niż tylko aplikacje dla smartfonów i tabletów.

W Google Play kupimy już nie tylko aplikacje, ale także ebooki

Książki w Google Play

Od teraz można zmienić w sklepie kategorię z aplikacji na książki i przeglądać zgromadzone w bazie ebooki. Interfejs jest bliźniaczy do tego, który obecny jest w aplikacjach. Sklep różni się kolorem, który zamiast zielonego jest niebieski. Ceny ebooków podane są w złotówkach, ale na start nie widać możliwości kupna żadnych polskich pozycji. Dostępne są tytuły wyłącznie w języku angielskim. Wygląda na to, że polscy wydawcy jeszcze muszą podpisać z Google stosowne umowy.

Zobacz również:

  • Darmowe ebooki - skąd legalnie pobierać e-książki za darmo?
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [16.06.2023]

Dzięki temu ruchowi, zakup tabletów z Androidem, takich jak np. Asus Nexus 7, będzie mieć jeszcze więcej sensu. Jednak książki w Google Play to dopiero czubek góry lodowej. W końcu wśród treści sprzedawanych przez twórcę systemu Android, oprócz aplikacji i książek, można znaleźć też muzykę, filmy, seriale i magazyny. Ale na dalsze poszerzenie oferty przyjdzie nam najwyraźniej jeszcze trochę poczekać. Oby też inni giganci, tacy jak np. Amazon, zaczęli dostrzegać polski rynek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: