W Haunting Ground powieje grozą!

Firma Electronic Arts Polska poinformowała, że już za niecałe dwa tygodnie do sklepów w całym kraju trafi "Haunting Ground" - gra firmy Capcom określana mianem horroru psychologicznego.

W "Haunting Grodnu" gracze wcielają się w postać Fiony Belli, osiemnastoletniej dziewczynki, ocalałej z tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginęli jej rodzice. Po wypadku, Fiona odzyskuje przytomność w nieznanym zamczysku. Dziewczynka nie wie, jak wydostać się poza jego mury. W trakcie zwiedzania ponurych pomieszczeń swojego więzienia, Fiona poznaje szereg dziwnych postaci zamieszkujących zamek. Wkrótce poznaje także Debilitasa, obrzydliwego, niezrównoważonego człowieka, który nieustępliwie ją ściga. Na szczęście, dziewczynka szybko zaprzyjaźnia się z białym psem pasterskim o nazwie Hewie.

Fiona jest postacią słabą fizycznie, dlatego też, musi wykorzystywać przede wszystkim swój rozum oraz przebiegłość, by rozwiązać wiele zagadek oraz poznać tajemnice skrywane przez zamek. W miarę jak gracze będą zdobywać zaufanie i rozwiną więź z Hewiem, pies będzie bardziej skłonny do pomocy przy kolejnych wyzwaniach. Czworonóg okaże się pomocny nie tylko przy znajdowaniu poukrywanych przedmiotów, ale także w penetrowaniu niedostępnych dla dziewczynki miejsc.

Warto wiedzieć, że sekwencje filmowe w Haunting Ground zrealizował japoński reżyser Naoto Takenaka. Polska premiera Haunting Ground odbędzie się 29 kwietnia 2005 roku. Produkt będzie dostępny wyłącznie w wersji na konsolę PS2.

Oficjalna strona gry


Zobacz również