W.I.M.P. - Gdzie jest mój telefon?

Program W.I.M.P. (Where Is My Phone) zwiększa szanse na odzyskanie zgubionego lub skradzionego telefonu. W.I.M.P. do poprawnego działania potrzebuje systemu Windows Mobile i wbudowanego odbiornika GPS.

Informacje

Program: W.I.M.P 1.40

Producent: WIMP Software

Strona programu:

www.wimp-software.co.uk

Cena: 14,99$

Pobierz W.I.M.P. 1.40

W wypadku zagubienia telefonu wystarczy wysłać na jego numer specjalnie spreparowany SMS. Oprogramowanie W.I.M.P. odeśle nam informację o położeniu geograficznym urządzenia, w formacie umożliwiającym wprowadzenie danych w dowolnym programie geograficznym jak np. Google Maps czy aplikacji do nawigacji samochodowej.

W.I.M.P. - Gdzie jest mój telefon?

Panel konfiguracyjny W.I.M.P.

W przypadku kradzieży telefonu, najczęściej od razu wymieniana jest karta SIM. W.I.M.P. rejestruje ten fakt i wysyła, na ustalony wcześniej numer, SMS zawierający nowy numer oraz współrzędne GPS.

W.I.M.P. zawsze działa w tle, nie sygnalizuje w żaden sposób swojej aktywności, nawet podczas wysyłania czy też odbierania informacji. Nie widać go na liście uruchomionych aplikacji. Po zrestartowaniu systemu W.I.M.P. automatycznie się uruchamia. Deaktywacja działania aplikacji oraz zmiany w konfiguracji, np. akceptacji nowej karty SIM, wymaga podania specjalnego kodu PIN tworzonego przy pierwszym uruchomieniu.

Producent udostępnia 10-dniową w pełni funkcjonalną wersję próbną programu.