W KaZaA znów niebezpiecznie

Osoby korzystające z serwisu KaZaA po raz kolejny narażone są na niebezpieczeństwo zainfekowania niebezpiecznym robakiem. Tym razem jest to Duload – "insekt" pobierający na dysk groźnego konia trojańskiego.

Osoby korzystające z serwisu KaZaA po raz kolejny narażone są na niebezpieczeństwo zainfekowania niebezpiecznym robakiem. Tym razem jest to Duload –pobierający na dysk groźnego konia trojańskiego.

Robak rozprzestrzenia się w sieci KaZaA – po zainfekowaniu komputera kopiuje się do katalogu udostępnionego użytkownikom programu. Zapisuje tam 39 swoich kopii o różnych nazwach – m.in. Free Porn.exe, Win An Xbox.ex oraz Soldier Of Fortune 2 Mutiplayer Serial Hack.exe.

Po "zagnieżdżeniu" się w komputerze (robak kopiuje się również do katalogu Windows – jako systemconfig.exe) Duload podejmuje próbę połączenia się z pewnym serwerem i pobrania na dysk konia trojańskiego, umożliwiającego nieautoryzowanemu użytkownikowi przejęcie pełnej kontroli nad systemem.

Duload nie jest pierwszym insektem, atakującym komputery użytkowników programu KaZaA – wcześnie w Internecie pojawiły się robaki Supova.B, Kitro.E, Rederps.A oraz Duni.