W Korei liczą straty - Samsung wie, że Galaxy Note 20 się nie sprzeda

Koreańczycy domyślają się, że Galaxy Note 20 nie stanie się hitem sprzedażowym, ale mimo to zamierzają w dalszym ciągu podnosić ceny swoich smartfonów.

Podczas prezentacji Samsungów Galaxy S20 wielokrotnie podkreślaliśmy, że ceny nowych smartfonów mogą przeszkodzić Koreańczykom w osiągnięciu zakładanych wyników sprzedażowych. W rzeczywistości tak się stało, ale producent oficjalnie słabe wyniki sprzedażowe zawdzięcza pandemii koronawirusa, która zbiegła się w czasie z rynkowym debiutem smartfonów z rodziny Galaxy S20.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

W związku z wysoką ceną startową i niesprzyjającymi warunkami na rynku Samsungowi udało się zrealizować jedynie nieco ponad 50 procent założonego planu sprzedażowego.

Zgodnie z najnowszym raportem portali DigiTimes Samsung nadal zamierza podnosić ceny, ale jednocześnie w centrali wiadomo już, że Galaxy Note 20 nie będzie hitem sprzedażowym.

Według informacji dotyczących łańcucha dostaw firma bardzo ostrożnie szacuje ilość części niezbędnych do budowy Galaxy Note 20. Zapowiada się niezwykle ciekawy okres czasu. Samsung wprowadza na rynek swoje flagowego smartfona w momencie największej zapaści rynkowej od lat. Koreańczycy po premierze Galaxy S20 wie już czego się spodziewać, w związku z czym producent szykuje znacznie mniejszą liczbę egzemplarzy na przedsprzedaż, niż w ubiegłych latach.

Warto podkreślić, że nie tylko Samsung jest ostrożny w składaniu zamówień na podzespoły. Również Apple zamówiło mniejszą ilość części do iPhone'a 12, niż w ubiegłych latach. W zeszłym roku na premierę iPhone'a 11 gotowych było nawet 100 milionów egzemplarzy. W tym roku prognoza zakłada zamówienie maksymalnie 80 milionów procesorów Apple A14, który wykorzystywane będą w tegorocznych modelach iPhone'a.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Note 20 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite

Źródło: phonearena.com