W MS Teams spędzisz teraz więcej czasu!

Aktualizacja aplikacji ma na celu zatrzymanie użytkownika na platformie na dłużej.

fot. Shutterstock / monitcello

Microsoft Teams wkrótce otrzyma aktualizację - wynika to z nowego wpisu w kartach produktów firmy. Zgodnie z nim, aktualizacja może zwiększyć ilość czasu spędzanego przez użytkowników na platformie każdego dnia! Jak?

Microsoft wyjaśnia:

W zaktualizowanym sklepie Teams Store znajdziesz stronę z obracającymi się banerami, które zwracają uwagę na interesujące aplikacje. Otrzymasz też inteligentne rekomendacje - np. aplikacje o określonych funkcjach i te popularne wśród Twoich współpracowników. A także artykuły redakcyjne, które przedstawiają kolekcje aplikacji odnoszących się do zadań, które wykonujesz.

W ramach tej samej aktualizacji Microsoft również zmieni kategorie, aby ułatwić użytkownikom znalezienie najbardziej przydatnych dla nich aplikacji. Nowy wygląd sklepu Teams jest nadal w fazie rozwoju, ale powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom w przyszłym miesiącu.

Zobacz również:

  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]
  • Znasz Teams? Teraz pojawi się również Teams Premium

Obserwując ilość aktualizacji, można się domyślić, że Microsoft zamierza przekształcić MS Teams w centralny "ośrodek pracy". Żeby osiągnąć ten cel, firma musiałaby wprowadzić na serwisie jak najszerszy zakres funkcjonalności oraz możliwości, które użytkownicy kochają w innych aplikacjach.

Pracownik Microsoft Nicole Herskowitz niedawno powiedziała:

W ciągu ostatniego roku przekształciliśmy przestrzenie w naszych domach w biura, rozwinęliśmy nowe umiejętności potrzebne do współpracy zdalnej, a w niektórych przypadkach przyjęliśmy nowe technologie, aby wykonywać naszą pracę. Często słyszę od naszych klientów o obciążeniu związanym z używaniem różnych narzędzi do tego. Jest to jeden z powodów, dla których chcemy wprowadzić nowe funkcje do jednej aplikacji.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z nowymi funkcjami zostaną również wprowadzone niektóre poprawki, by zwiększyć wydajność i zatrzymać użytkowników na platformie na dłużej.

Polecamy: Aktualizacja Microsoft Teams wprowadzi długo obiecane funkcje

Źródło: techradar.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: