W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!

Meta testuje nową funkcję dzielenia rachunku w swojej aplikacji Facebook Messenger.

fot. ubergizmo.com

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, gdy wychodzisz gdzieś ze znajomymi, a później nie możecie policzyć kto i ile powinen oddać? Meta ma nadzieję ułatwić ten proces poprzez wprowadzenie funkcji podziału rachunku w swojej aplikacji Messenger.

Firma wydała oficjalny komunikat:

W przyszłym tygodniu dla fanów Messengera w USA zaczynamy testować Split Payments, darmowy i szybki sposób na dzielenie się kosztami rachunków i wydatków. Aby skorzystać z Split Payments, wystarczy kliknąć przycisk "Zacznij" na czacie grupowym lub w Payments Hub w Messengerze.

Aktualizacja na razie jest dostępna tylko dla użytkowników USA, ale mamy nadzieję, że po udanych testach taka opcja będzie dostępna również w Polsce. Z tego co wiemy, można będzie nie tylko podzielić rachunek, ale też zmodyfikować kwotę wkładu dla każdej osoby.

Zobacz również:

  • Ile zarabia na Tobie Facebook?
  • Co ma w środku podróba iPhone 13, ale z systemem HarmonyOS?
  • Koniec aktualizacji zabezpieczeń dla iOS 14. Już czas na iOS 15

I to jeszcze nie koniec! Po wyliczeniach zapłacić będzie można również nie wychodząc z aplikacji - w Facebook Pay. Dzięki tej funkcji będziesz mógł nie tylko wysyłać pieniądze, ale też je odbierać. Facebook Pay, również jak Split Payments, jest dostępna tylko w wybranych krajach, ale powiadomimy was, kiedy innowacja dotrze do Polski.

Polecamy: Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook?

Źródło: ubergizmo.com