W Nowym Jorku za mandaty będzie można płacić przez Apple Pay lub bitcoinami

Mieszkańcy Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych w przyszłości doczekają się prawdopodobnie nowych i wygodnych metod opłacania mandatów. Władze miasta chciałyby wprowadzić system obsługującego kryptowalutę bitcoin oraz wprowadzone przez producenta w iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus oparte o łączność NFC płatności Apple Pay.

Władze miasta Nowy Jork szukają sposobów na zachęcenie mieszkańców do opłacania kar za niewłaściwe parkowanie. Takich mandatów drogowych wypisywanych jest nawet 10 milionów rocznie, ale nie wszyscy ukarani nimi kierowcy decydują się opłacić je klasycznymi kanałami. Stąd powstał pomysł, by wykorzystać płatności za pośrednictwem smartfona. Nowy Jork chce w przyszłości wyjść na przeciw potrzebom mieszkańców i planuje wprowadzić nowy system rozliczania należności.

Kierowcy będą mogli w przyszłości wykorzystać do opłacenia mandatu nowe rozwiązania. Jednym z nich ma być system płatności Apple Pay wprowadzony przez producenta telefonów iPhone w najnowszym modelu topowego smartfona firmy z Cupertino. Oprócz systemu Apple Pay, który opiera się na wprowadzonych do smartfona danych kart płatniczych, mandaty za niewłaściwe parkowanie w Nowym Jorku będzie można opłacić wykorzystując kryptowalutę bitcoin.

System miałby współpracować ze smartfonami, a jedną z propozycji jest robienie zdjęcia mandatu telefonem w celu rozpoczęcia procesu płatności. Nie wiadomo jednak, jak dokładnie miałby taki system płatności działać. Nowy Jork dopiero przygląda się możliwym rozwiązaniom, a do połowy stycznia można składać władzom miasta sugestie w tej sprawie.

źródło: engadget.com