W Paryżu wprowadzą ograniczenie prędkości dla hulajnóg!

Mieszkańcy miasta i turyści chętnie korzystają z hulajnóg elektrycznych, ale niestety ich prędkość zostanie ograniczona.

fot. Getty Images

Hulajnogi elektryczne bardzo polubiły się mieszkańcom różnych krajów - można je łatwo wypożyczyć, szybko dotrzeć do miejsca i, co lepsze, nie trzeba szukać specjalnych stacji - urządzenie elektryczne można zostawić praktycznie wszędzie. Marzenie! Czy nie do końca?

W Paryżu hulajnogi elektryczne są tematem kontrowersyjnym. Nie wszyscy są zadowoleni z tak pięknego środka transportu, przez co niedługo zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości. Miasto ogłosiło, że dostawcy hulajnóg powinny ograniczyć maksymalną prędkość swoich urządzeń do 10km/h! Dlaczego?

Zobacz również:

W pewnym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli - kierowcy hulajnóg spowodowali kilka wypadków z udziałem pieszych. Urządzenia niestety stały się problemem bezpieczeństwa - zarówno dla pieszych jak i kierowców. Szczególnie dramatyczne zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2021 roku - dwie kobiety jechały w nocy hulajnogą w pobliżu Sekwany, potrąciły pieszą i zostawiły ją na miejscu. Kilka dni później kobieta zmarła w szpitalu.

Do tej pory została sporządzana lista kilkunastu obszarów o dużym zagęszczeniu pieszych, w których osoby jeżdżące na hulajnogach nie mogli przekroczyć prędkości 10 km/h. Jednak nowe ograniczenia mają być wprowadzone w całym mieście już grudniu - wyjątkiem mogą być ulice, które mają szerokie pasy dla rowerów.

Polecamy: Wyprzedaż w Lidlu: hulajnogi elektryczne w świetnej promocji!

Źródło: techcrunch.com