W Pokemon GO pograsz na smartwatchu Apple Watch

Gra Pokemon GO zostanie udostępniona graczom w wersji przeznaczonej dla smartwatcha Apple Watch. Cechuje ją nieco ograniczona względem "pełnej" wersji liczba funkcji, lecz nie zmienia to faktu, że dzięki niej poprawiona zostanie funkcjonalność całej pokemonowej platformy.

Gra Pokemon GO wiąże się z chodzeniem "po mieście" ze wzrokiem wbitym w ekran smartfona, który cały czas pracując szybko wyczerpuje zasoby baterii. Ponadto mieliśmy już niestety wiele przypadków graczy, którzy tak "odlecieli" poszukując Pokemonów, że ściągnęli na siebie realne niebezpieczeństwo np. ze strony samochodów. Za kilka miesięcy to się jednak zmieni, przynajmniej w przypadku fanboy'ów Apple. Amerykańska firma wraz z firmą Niantic poinformowały bowiem o pracach nad udostępnieniem nowej implementacji gry Pokemon GO przygotowanej z myślą o smartwatchu Watch. Aplikacja oferuje wsparcie dla:

- wykluwania jajek

- odwiedzania punktów orientacyjnych i zbierania ukrytych przedmiotów

- informacji o PokeStopach ("z Pokemon GO na Apple Watch nigdy nie pominiesz Pokestopów" - przekonuje Niantic)

Podsumowując, aplikacja Pokemon GO zainstalowana w Apple Watchu nie oferuje takiej samej funkcjonalności jak aplikacja przeznaczona dla iPhone'a. Jeżeli jednak napotkasz Pokemona zostaniesz o tym poinformowany, więc będziesz mógł sięgnąć po smartfon i go złapać. Najważniejsze jednak, że nie będziesz musiał mieć cały czas włączonego smartfona wpatrując się w jego ekran.

Gra Pokemon GO dla Apple Watch ma zostać udostępniona pod koniec 2016 roku.