W Poznaniu każdy tramwaj i autobus z darmowym dostępem do Internetu

Już po wakacjach poznaniacy będą mogli cieszyć się z największej w Polsce sieci mobilnych hotspotów działających w autobusach i tramwajach. Mieszkańcom Konina również coś "skapnie"...

Poznańskie MPK podpisało umowę z firmą INEA (telewizja cyfrowa, Iinternet, telefon), która z pewnością przypadnie do gustu osobom korzystającym z mobilnego internetu. Na jej mocy już od września bowiem we wszystkich miejskich tramwajach i autobusach udostępnionych zostanie 500 mobilnych hotspotów WiFi, które uzupełnią rozwijany od połowy 2012 roku (również przez INEA) system stacjonarnej sieci hotspotów.

"Internet w każdym tramwaju i autobusie MPK to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. To widać w liczbach. W ciągu minionego roku na naszej stronie internetowej mieliśmy 47 mln odsłon i 2,3 mln unikalnych użytkowników. W jednym tylko miesiącu, w maju tego roku odnotowaliśmy 3,5 mln odsłon i 280 tysięcy unikalnych użytkowników" - powiedział Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań.

Z hotspotów umiejscowionych w transporcie miejskim będą mogli korzystać za darmo przez całą dobę wszyscy pasażerowie, którzy są abonentami INEA. Pozostali otrzymają taką możliwość przez 15 minut. Taki model obowiązywać ma przynajmniej do końca tego roku.

Na koniec warto dodać, że INEA w tym samym czasie co w Poznaniu zamierza podobną funkcjonalność udostępnić także w 40 autobusach w Koninie. Później zostanie zweryfikowany.

Źródło zdjęcia: MPK Poznań