W Sklepie Play już wkrótce pojawią się aplikacje z Afryki

Google umożliwiło rejestracje deweloperom z krajów Afrykańskich. Już niedługo ich aplikacje pojawią się w Sklepie Play.

System Android na wielu rynkach bez zintegrowanych z nim usług Google nie byłby zbytnio przydatny. Europejscy i Amerykańscy klienci są mocno przywiązani do ścisłego powiązania zielonego robocika z usługami i aplikacjami Google takimi, jak Gmail czy Mapy. Idealnym tego przykładem może być chociażby Huawei Mate 30 Pro, który ze względu na wojnę handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami i blokady nie posiada dostępu do usług Google. Mimo tego urządzenie pojawiło się w oficjalnej sprzedaży w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Jak łatwo przewidzieć nie sprzedaje się tak, jak życzyłby sobie tego producent. Polski oddział Huawei'a ma problem ze sprzedażą zaledwie 250 egzemplarzy.

W Sklepie Play już wkrótce pojawią się aplikacje z Afryki

Źródło: pcworld.com

Google ostatnimi czasy rozszerzyło zakres terytorialny Sklepu Play. Nowe kraje mieszczące się głównie w Afryce zyskały możliwość publikowania oraz sprzedaży gier i aplikacji w Sklepie Play. Jak donosi Android Police, sześć z tych krajów może jedynie publikować darmowe aplikacje i gry. Google umożliwiło programistom z Beninu, Botswany, Mali, Togo, Turkmenistanu i Mozambiku na sprzedaż płatnych gier i aplikacji w oficjalnym Google Play Store.

Obsługa Google Play pojawiła się także w Burundi, Kongo, Gwinei, Lesotho, Libii, Malawi, Mauretanii i Nigrze. Deweloperzy pochodzący z tych krajów mogą się teraz zarejestrować w celu publikacji darmowych i płatnych programów i gier w Google Play Store.

Źródło: gsmarena.com, Google, Android Police