W USA chcą zakazać korzystania ze smartfonów osobom poniżej 21 roku życia

Ponoć nie są one wystarczająco dojrzałe, aby bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych.

Amerykanie to naprawdę ciekawy naród, z jednej strony obwiniają gry komputerowe o rosnącą przemoc i liczne tragedie, a z drugiej nie widzą nic złego w tym, że każdy obywatel może swobodnie sięgnąć po broń palną. Tym razem to jednak nie gry są winowajcą zła na świecie, a smartfony.

Senator stanu Vermont - John Rodgers, działający z ramienia partii Demokratyczniej, złożył projekt ustawy, która ma zakazać używania telefonów komórkowych osobom poniżej 21 roku życia. Jego zdaniem nie są one wystarczająco dojrzałe, aby korzystać ze smartfonów.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Urzędnik argumentuje swój projekt tym, że liczba wypadków samochodowych i przypadków nękania za pośrednictwem sieci jest wśród nastolatków zatrważająco wysoko. Co więcej, senator podaje, iż to właśnie telefony komórkową są jedną z głównych przyczyn śmierci nastolatków w Stanach Zjednoczonych. Smartfony mogą prowadzić również do deprawowania młodzieży, która w łatwy sposób może poniżać, a nawet zastraszać rówieśników, co ostatecznie może doprowadzić nawet do samobójstw.

Według projektu osoba poniżej 21 roku życia, która zostanie przyłapana na posiadaniu telefonu komórkowego, otrzyma grzywnę w wysokości 1000 dolarów, a co więcej, grozić jej będzie kara do roku pozbawienia wolności. Senator Rodgers podkreśla, że w USA również palenie papierosów, spożywanie alkoholu, jak i posiadanie broni palnej jest dozwolone od 21 roku życia, a jego zdaniem w tej kategorii powinny znaleźć się również smartfony.

Co ciekawe, sam senator przyznaje, że nie wierzy w sukces ustawy. Miała ona na celu, tak naprawdę, zwrócenie uwagi na dostęp do broni palnej w kraju. John Rodgers to wielki zwolennik praw do broni i chciał pokazać, jak absurdalne są projekty ustaw, chcące ograniczyć jej dostęp. Ot, całe USA.

źródło: cnet.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: