W USA kupisz bilety do kina za kryptowalutę!

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, której możesz użyć, żeby kupić bilety.

fot. Shutterstock

Amerykańska sieć kin wielosalowych jako pierwsza na świecie wprowadziła możliwość kupowania biletów za... kryptowalutę! Sieć kin nosi nazwę AMC Theaters i jest dość znana w Ameryce.

Zapłacić za bilet można będzie nie tylko Bitcoinem - zgodnie z tweetem od dyrektora generalnego Adama Arona, AMC akceptuje również Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin do zakupów online. Mówi on również, że zapłacić można online za pomocą Apple Pay, Google Pay i PayPal.

Zobacz również:

  • Działo się w 2022 roku! O tych rzeczach będziemy pamiętać
W USA kupisz bilety do kina za kryptowalutę!

Aron podkreśla, że taka metoda płatności jest dostępna tylko online, więc można nawet nie marzyć o tym, żeby proponować ten sposób w kasach kin. Według danych, które udostępnił dyrektor, nowe metody płatności "już stanowią 14 procent wszystkich transakcji online". Jednak nie wiemy, czy te dane dotyczą tylko płatności kryptowalutą czy wszystkich płatności online.

Zastawiać może tylko to, jak sieć kin poradzi sobie z przeliczaniem cen biletów - na razie kryptowaluty nie są stabilne, a wahania kursu mogą być bardzo duże. Jednak jeśli taki sposób płatności zyska popularność, bardzo możliwe, że więcej platform również wprowadzi tę metodę.

Polecamy: Kryptowaluty - aktualne ceny

Źródło: theverge.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: